NASIL gidilir

Tübitak Marmara Araştırma Merkezi

Tübitak Marmara Araştırma Merkezine kendi aracınız ile veya toplu taşıma araçlarını kullanarak gidebilirsiniz.

Kendi aracınız ile en hızlı gitmenin yolu otobanı kullanmaktır. Ankara yönüne doğru yola çıkınız ilerleyiniz, Gebze gişelerinden çıkarak otobanı terk ediniz. Gişelerden çıktıktan sonra hemen sağa dönünüz ve yaklaşık 100 metre sonra bir köprü göreceksiniz. Köprünün ayağından sağdan giriş yapıp köprünün üzerine çıkınız ve ilerleyiniz. Karşınıza çıkacak olan göbeğin arkasında Gebze otobüs terminali bulunmaktadır. Terminal solunuzda kalacak şekilde ilerleyiniz, ileride solda Tübitak MAM girişi kapısını göreceksiniz.

Kendi aracınız ile E-5'ten gitmek isterseniz eğer yine Ankara yönüne doğru E-5'te ilerleyiniz. Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla, Kaynarca, Çayırova gibi ana lokasyonları E-5'ten hiç sapmadan geçiniz. Gebze giriş tabelasını gördükten sonra sağda Gebze Center alışveriş merkezinin önünde sağa doğru Tübitak tabelasını göreceksiniz. Buradan girip yaklaşık 1 km ilerledikten sonra yine aynı şekilde Tübitak MAM giriş kapısını göreceksiniz.

Anadolu yakasından Gebze - Harem dolmuşlarını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Dolmuş Gebze'ye geldikten sonra şoföre Anibal Taksi durağında inmek istediğinizi söyleyin. İndikten sonra Beşevler dolmuşunu bekleyip binip 5dk sonra Tübitak MAM giriş kapısında inebilirsiniz. Veya aceleniz var ise Anibal Taksi durağından taksi ile yaklaşık 10 TL karşılığında Tübitak MAM'a giriş yapabilirsiniz.

500T veya benzeri E-5'ten geçen otobüsleri kullanıp Gebze'ye, dolmuşa göre nispeten daha rahat ve hızlı bir şekilde yaklaşabilir sonrasında yine dolmuş kullanıp Anibal Taksi durağına ulaşabilirsiniz.